Megnyílt Gergely Csaba és Alexandra chereches képzőművészeti kiállítása
Gergely Csaba festményei
Alexandra Chereches többnyire grafikáit mutatja be
Képgaléria:
Alig telt el két hét az Alkotóházban megnyílt Fóris-tárlat óta, az Alkotóház Képzőművészek Egyesülete újabb kiállításra invitálta a szatmári közönséget.
Csütörtök délután a Szatmár Megyei Tanács Galériájában került sor a Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megőrző és Támogató Központ közreműködésével Gergely Csaba festménykiállításának és Chereches Alexandra grafikakiállításának megnyitójára. A szép számmal összegyűlt érdeklődők előtt Nagy Sándor esperes és Felician Pop méltatta a művészek jellegzetes karakterrel bíró képeit, és a Szatmár Megyei Tanács alelnöke, Adrian Stef is köszöntötte a kiállítókat.
Gergely Csaba 2009 óta a Szatmári Alkotóház Képzőművészek Egyesületének elnöke, és már 33 éve aktív tagként tevékenykedik az egyesületen belül. 1996 januárjában elkészítette a Szatmárnémeti római-katolikus Szentlélek templom számára a Keresztút sorozatot, rendbontóan grafika alakban, tus és diófapác technikával, modern megfogalmazásban. Ugyanebben az évben illusztrációkat készített a Szatmári Római Katolikus Püspökség által kibocsátott Ifjúsági énekeskönyvbe, majd 1998-ban kiadott ifjúsági imakönyv is az ő illusztrációival lett színesebb. 1998-ban a Szatmári Római Katolikus Püspökség megbízására megfestette a Szatmár megyei adorjáni templom fő oltárképét.
Több egyéni kiállítása volt Szatmárnémetiben, Nagybányán, Nagykárolyban, Zilahon, Kolozsváron és Magyarország egyes városaiban is. Kedvenc technikája az olaj, tusrajz és a szépia; szívesen alkot portrékat, csendéleteket, tájképeket és virágokat.
A tárlat két egymástól eltérő generáció művészeinek alkotásait tartalmazza, ugyanis Chereches Alexandra Crina jelenleg a Johann Ettinger Német Líceum X. osztályának tanulója, és 2009. óta tagja a Szatmári Alkotóház Képzőművészek Egyesületének. Művészeti tanulmányait a Szatmári Művészeti Iskolában végzi Szodoray-Parádi Hajnalka irányítása alatt. Kedvelt technikája a tusrajz, a lavírozás, a szépia, de ezek mellett az akvarelleket is készít. Szívesen ábrázol városi életképeket, portrékat, elvont alakzatokat és csendéletet. Alkotásai többnyire filozofikusak.
A kiállítást, amely március 30-ig látogatható, Tamas Dacian és Kassai Tamás szintetizátoron előadott énekszámai tették még színesebbé.